Wykładowca
Michał Pomorski
Kategoria
Umiejętności ogólne
Ocena:

Jak poradzić sobie w przypadku kontroli podatkowej w firmie?

Kontrole podatkowe w firmie nie są wcale przyjemną sytuacją. Zwłaszcza w obliczu zawiłości i bałaganu przy wprowadzeniu Nowego Ładu. Na szczęście są w otoczeniu Mieszkaniczników są doradcy podatkowi i adwokaci, którzy świetnie radzą sobie w sytuacjach, gdy jako przedsiębiorcy staniemy oko w oko z fiskusem. Jedną z takich osób jest Michał Pomorski, przedstawiciel z ramienia Naczelnej Rady Adwokackiej przy Ministerstwie Finansów, z którym udało się nagrać poniższe szkolenie.

Czego nauczysz się z tego materiału?


  • Jaką formę prowadzonej działalności wybrać w kontekście odpowiedzialności majątkowe oraz optymalnego opodatkowania?
  • Jak postępować w przypadku czynności sprawdzających, kontroli podatkowej i postępowania podatkowego?
  • Jak zabezpieczyć prowadzony biznes przed wykreśleniem z rejestru VAT?
  • Czy prawidłowo naliczam/odliczam VAT od świadczonych usług/sprzedawanych towarów i co się z tym wiąże?
  • Czy jest sens prowadzić spór z fiskusem?
  • Do jakiej kwoty darowizn nie trzeba zgłaszać?
Oglądaj TERAZ wszystkie szkolenia
w PROMOCYJNEJ CENIE!
Dostęp do NAJNOWSZYCH materiałów ze szkoleń lokalnych, stacjonarnych, webinarów, kongresów Mieszkanicznika - TYLKO - 49,97 zł miesięcznie!*
WAŻNE! Możesz przerwać subskrypcję w dowolnym momencie.
*Standardowa cena za miesiąc subskrypcji poza promocją wynosi 397 zł.


Michał Pomorski

DOŚWIADCZONY INWESTOR

Specjalizuje się w prawie podatkowym z uwzględnieniem prawa handlowego. Doradza Klientom w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT. Zajmuje się obsługą transakcyjną Klientów, audytowaniem spółek oraz przygotowywaniem strategii i struktur podatkowych, w tym podmiotów zajmujących się obrotem nieruchomościami.

Michał zawsze dąży do wypracowania najlepszego pod kątem biznesowym i optymalnego podatkowo rozwiązania. W pierwszej kolejności jednak bierze pod uwagę cele biznesowe i pod to przygotowuje odpowiednie propozycje. Od 10 lat uczestniczy w różnych projektach biznesowych począwszy od tworzenia struktur podatkowych, ich restrukturyzacji oraz zabezpieczeniu majątku prywatnego. Aktywnie broni przedsiębiorców w toku kontroli i postępowań podatkowych oraz przed sądami administracyjnymi. Przedstawiciel z ramienia Naczelnej Rady Adwokackiej przy Ministerstwie Finansów oraz Rzeczników MŚP. Członek Tax Department - Council of Bars And Law Societes of Europe. rozszerzył o podnajmowanie mieszkań.