MAMY WIĘCEJ TAKICH MATERIAŁÓW

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ:

W nieruchomościach najważniejszy jest fundament. Fundament i święty spokój. To pierwsze możesz kupić. A drugie zapewnić sobie sam.

Dlatego jeśli planujesz przerobienie mieszkania lub domu na pokoje do wynajęcia, zrób to z głową. Wystarczy, że poznasz obowiązujące przepisy prawa budowlanego. Wszystkiego dowiesz się z mojej prelekcji. Poruszę m.in. poniższe kwestie:

  • jakie są przepisowe szerokości drzwi, korytarzy, pokojów?
  • które prace remontowe wymagają zgłoszenia, a jakie pozwolenia?
  • na jakie prace w ogóle nie trzeba mieć zgłoszenia ani pozwolenia?
  • ile kanałów wentylacyjnych musi mieć mieszkanie lub dom?
  • jak duże muszą być okna w pomieszczeniach mieszkalnych?

Przyjrzymy się z bliska ustawie o Prawie budowlanym i Rozporządzeniu Ministra dotyczącym kwestii technicznych budynków. Przeanalizujemy wątki w sposób szczególny dotyczące inwestorów. Cegiełka po cegiełce omówimy zagadnienia optymalizacji mieszkań na wynajem i na części pierwsze rozłożymy najczęściej popełniane przez inwestujących błędy. Rzucimy okiem na rzuty mieszkań i zastanowimy się, w co warto wkładać pieniądze.

Gwarantujemy, że po tym wykładzie zagości spokój w Twoim domu.


CZAS TRWANIA 110 MINUT

Kacper Kaczmarek - Ekspert od Prawa Budowlanego

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz Studium Podyplomowego "Gospodarka Nieruchomościami - Zarządzanie, Utrzymanie, Wycena".

W roku 2010 uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń do projektowania. Jest członkiem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, obecnie współtworzy biuro architektoniczne MOI ARCHITEKCI (moiarchitekci.pl). Lider wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Przy Stowarzyszeniu pełni funkcję eksperta ds. architektury.

ZAPOZNAJ SIĘ MOŻLIWOŚCIAMI

Dołącz do Stowarzyszenia Mieszkanicznik SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY i czerp ze wszystkich korzyści dla członków
Zarejestruj się bezpłatnie w Akademii Mieszkanicznika ODBIERZ PREZENT W AKADEMII i odbierz dostęp do kolejnych materiałów

OPINIE STUDENTÓW AKADEMII

👍 Obejrzałem kilka darmowych materiałów z Akademii Mieszkanicznika. Bardzo wartościowe treści. Polecam. 👍
Marek Kozłowski
👌 Super inicjatywa, super wykonanie. Bardzo praktyczne rady ułatwiające rozpoczęcie przygody z wynajmem. Ogromna wiedza prowadzących wykłady. 👌
Paweł Walczak
👏 Dobrze, że są opisane/wyjaśnione podstawowe zagadnienia w najmie. Brawa również za szybka reakcje/porady/wsparcie po pojawieniu się epidemii. 👏
Iwona

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS