Wykładowca
Grzegorz Grabowski
Wykładowca
Marek Golec
Ocena:

Podatki w 2024 r.. Zmiany i optymalizacja

Dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza przechodzi do lamusa a spółka z o.o. jest najbardziej pożądaną formą prowadzenia biznesu w Polsce? Czy spółka z o.o. jest dobra do inwestowania w nieruchomości, a jeśli tak, to kiedy? To jedne z tematów spotkania, które odbyło się w Warszawie w grudniu 2023 r.. Co nas czeka w 2024 i jakie zmiany zostaną wprowadzone opowiadają Grzegorz Grabowski i Marek Golec, eksperci od podatków.

Czego nauczysz się z tego materiału?


  • Jaki podatek trzeba będzie zapłacić w najmie prywatnym i JDG w 2024 roku?
  • Jakie zalecenia najlepiej sprawdzą się przy spółce z o.o.?
  • Jak wygląda efektywne opodatkowanie spółki z o.o. w 2024 roku?
  • Kiedy wybrać Estoński CIT jako formę rozliczenia?
  • Czy można coś zrobić z podwójnym opodatkowaniem w estońskim CIT?
  • Jak wykorzystać fundację rodzinną w rozliczeniach podatkowych?
  • Co się zmieni w podatkach w 2024 roku? Obietnice wyborcze i projekty!
Oglądaj TERAZ wszystkie szkolenia
w PROMOCYJNEJ CENIE!
Dostęp do NAJNOWSZYCH materiałów ze szkoleń lokalnych, stacjonarnych, webinarów, kongresów Mieszkanicznika - TYLKO - 49,97 zł miesięcznie!*
WAŻNE! Możesz przerwać subskrypcję w dowolnym momencie.
*Standardowa cena za miesiąc subskrypcji poza promocją wynosi 397 zł.


Grzegorz Grabowski

EKSPERT DS. ROZLICZEŃ PODATKOWYCH NIERUCHOMOŚCI

Wieloletni praktyk najmu, rozliczeń z najemcami i rozliczania podatku od najmu oraz innych działalności w branży nieruchomości: podnajmu, usług zakwaterowania oraz handlu mieszkaniami (flipów). Na co dzień prowadzi, wraz ze swoim wspólnikiem, biuro rachunkowe wyspecjalizowane w obsłudze klientów działających na rynku nieruchomości.

Jest członkiem założycielem oraz członkiem Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”, a także ekspertem Stowarzyszenia od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Marek Golec

DORADCA PODATKOWY

Współwłaściciel Biura Rachunkowego Wynajmistrz.pl, wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości. Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Paris 13 we Francji.

Doradca podatkowy (numer wpisu 13709) z niesamowitym doświadczeniem w rozliczaniu praktycznie każdej działalności nieruchomościowej. Ponadto jego specjalizacją są podatkowe aspekty związane z samochodami wykorzystywanymi w firmach. Pomaga przedsiębiorcom w doborze właściwej formy działalności pod kątem rodzaju prowadzonego biznesu. Autor praktycznych artykułów podatkowych i wykładowca na licznych szkoleniach.