Komornik
Tomasz Fornalski
Kategoria
Umiejętności ogólne
Ocena:

Praktyczne aspekty przepisów o eksmisji

W tym materiale video nie ma prezentacji. W zamian za to są praktyczne wskazówki na temat eksmisji. Prelegent podsuwa odpowiedzi na pytanie, czy jest możliwość zabezpieczenia się przed nierzadko trudną i skomplikowaną procedurą opróżnienia i wydania nieruchomości na przykładzie konkretnych sytuacji. Oprócz informacji jak zgodnie z prawem przeprowadzić eksmisję, został wyjaśniony również obecny stan prawny związany z tzw. ustawą covidową, która wprowadza zakaz eksmisji w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. To szkolenie dla praktyków od praktyka.

Czego nauczysz się z tego materiału?


  • Jakie są źródła eksmisji?
  • Podstawy akty prawne eksmisji, dotyczące eksmisji: kodeks postępowania cywilnego, ustawa o ochronie praw lokatorów.
  • Kiedy dochodzi do eksmisji i czy w ogóle musi do niej dojść?
  • Etapy postępowania eksmisyjnego - eksmisja w praktyce
  • Jak rozmawiać z dłużnikiem oraz co zrobić w sytuacji kiedy dłużnik zajmuje lokal mieszkalny bez umowy?
  • Eksmisja w Polsce na przykładzie wybranych kazusów w tym eksmisja w okresie epidemii
Oglądaj TERAZ wszystkie szkolenia
w PROMOCYJNEJ CENIE!
Dostęp do NAJNOWSZYCH materiałów ze szkoleń lokalnych, stacjonarnych, webinarów, kongresów Mieszkanicznika - TYLKO - 49,97 zł miesięcznie!*
WAŻNE! Możesz przerwać subskrypcję w dowolnym momencie.
*Standardowa cena za miesiąc subskrypcji poza promocją wynosi 397 zł.


Tomasz Fornalski

KOMORNIK

Komornik Sądowy pracujący w Puławach, Zamościu, a od 10 lat prowadzę Kancelarię Komorniczą w Krasnymstawie. Od 2016 adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie.

Wieloletni Rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Lublinie. Od 4 lat szkoleniowiec z zakresu prawa egzekucyjnego dla różnych grup społecznych i zawodowych (adwokatów, radców prawnych, komorników, aplikantów prawniczych, bankowców, pośredników obrotu nieruchomościami, studentów, pracowników administracji publicznej).

W swojej 17 letniej praktyce egzekucyjnej przeprowadziłem kilkadziesiąt tysięcy postępowań egzekucyjnych w tym ponad 100 postępowań eksmisyjnych. Swoją wiedzę z zakresu prawa cywilnego, egzekucyjnego, czy też wynikającego z ustawy o ochronie praw lokatorów będę chciał przybliżyć na naszym spotkaniu i przedstawić uczestnikom problematykę postępowania eksmisyjnego w Polsce.

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS